Msze święte:

Niedziele i święta:

III niedziela mies. o godz. 14.00 w Kurhanie

parafialna:
wtorek i czwartek po mszy św. wieczornej
sobota 8.00-9.00

Losowe zdjęcia

2.04.2023           NIEDZIELA  PALMOWA

Wielki Tydzień Zbawczej Męki i Śmierci

Zmartwychwstania  Pana  Jezusa

Zapraszam  Wszystkich  Parafian do uczestnictwa w Świętym Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które   rozpoczyna się w Wielki Czwartek  Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Czuwanie w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki  Piątek jest dniem Męki i Śmierci Pana Jezusa.        O godz. 15.00  Droga Krzyżowa.  O godz. 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku , zakończona przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w grobie – do godz. 24.00. Na zakończenie Adoracji przy Grobie Pańskim – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W Wielką Sobotę Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00.  Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 co godz. 9.00 – 10.00 – 11.00 i o godz. 12.00.

O godz. 18.00  Liturgia Wielkiej Soboty – Wigilii Paschalnej – rozpoczęcie  przed  Kościołem obrzędem poświęcenia ognia  - PRZYNOSIMY  ŚWIECE.

W  NIEDZIELĘ  ZMARTWYCHWSTANIA

Procesja Rezurekcyjna  o godz. 6.30 a po niej Msza św. Zmartwychwstania  Pana Jezusa.   Niech nas nie zabraknie w tych  WIELKICH   DNIACH .

Proszę o podjęcie zaszczytnych funkcji Lektorów , Ministrantów oraz Straży Pożarnej – szczególnie  podczas Adoracji  i  pełnienia Honorowej Warty przy Grobie Pańskim w wieczór Wielkiego Piątku. Proszę również o niesienie baldachimu na Procesji Rezurekcyjnej.

Wszystkim  życzę szczęśliwego  nowego – Wielkiego    Tygodnia i błogosławieństwa  cierpiącego i zbawiającego nas   Pana Jezusa.

KTÓRYŚ  ZA  NAS  CIERPIAŁ  RANY ,

JEZU  CHRYSTE  ZMIŁÓJ  SIĘ  NAD  NAMI  !

Parafie dekanatu

parafia Chrystusa Króla – Lgota